o nás

Náš športový klub začal fungovať v roku 2007, ale to nebol  úplný začiatok  tohto športu v našej obci. Viac o dávnejších časoch si pečítajte v rubrike História.

 

 

Novodobú  históriu  stolného  tenisu  v  Rybníku rozbehol pán Ján Jančo st

V tom čase sa vytvorilo prvé mužstvo v zostave Emil Kováč, Adam Trňan, Michal Chlebo, Marián Kováč, Jozef Piatro, Miroslav Matoš a mnohí ďaľší, ktorí to chceli skúsiť, ale nevydržali. Boli sme  káder začiatočníkov bez súťažných skúseností (Ján Jančo st. vtedy ešte nemohol hrať za nás, lebo  hral za Levice). Neviedli sme  si zle. Umiestnili sme sa na popredných miestach a to bola pre nás veľká inšpirácia. Po tomto úspechu sa káder každým rokom rozširoval  a každý  rok sa aj  postupovalo.

2008-2009     postup do prvej triedy okresu

2009-2010     postup do štvrtej ligy

2010-2011     postup do tretej ligy

2011-2012     postup do druhej ligy

2012-2013    postup do prvej ligy

2015-2016    POSTUP DO EXTRALIGY

 

Rok 2010

 

Dnes u nás hrajú títo hráči:

štvrtá liga - Ján Jančo st.,  Norbert Miko,  David Juhász, Ivan Paulík, Ján Jančo ml., Anton Harmady, Adam Trňan, Miroslav Matoš

Druhá trieda - Emil Kováč, František Pusztay, Marián Kováč, Gabriel Panko, Michal Chlebo, Jozef Piatro, Jozef Uhnák, Dian Slabý, Ivan Havran, Adam Petrík, Kristína Tušanová a veľa začínajúcich malých ratolestí, možno budúcich extrahráčov.

Keďže sme sa takto rozrástli potrebovali sme aj finančné zabezpečenie. Obecný úrad pod vedením Ing.Králika nám vyšiel v ústrety, (aj nás stále podporuje) ale to nám nestačilo, lebo náklady  na fungovanie boli dosť vysoké.  Preto sme sa rozhodli založiť občianske združenie.

 V súčasnosti naša organizácia združuje 31 členov. Sme otvorené združenie a našim členom sa môže stať každý občan Slovenskej republiky. Nie je podmienka, že to musia byť len aktívny hráči. Sú medzi nami aj členovia, ktorí nesúťažia, ale aktívne sa zapájajú  pri organizovaní rôznych športových podujatí.

Spomenul by som Teréziu Jančovú, Danielu Trňanovú, Karin Chlebovú....

 

V  roku  2007, keď sme prerábali osvetlenie v telocvični ZŠ sa na prácach zúčastnili páni Ján Jančo st. Emil Kováč, Roman Trňan, Marián Kováč, Michal Chlebo, Adam Trňan ...

 Každý rok na jar, ako poďakovanie obecnému úradu, v rámci jarného upratovania, vyzbierame odpad okolo cesty pri vstupe do obce od Tlmačskej cesty.

Tak aj toto sú aktivity nášho klubu. Samozrejme je ich viac, ale to by bolo na dlhé písanie.

Keďže sme nezisková organizácia, naše zdroje príjmov sú z :    

- členských príspevkov

- darov

- dotácií

- 2% daní

  

Tu by som sa chcel poďakovať  nášmu najväčšiemu sponzorovi Jozefovi Piatrovi, ktorý nás veľkou mierou zabezpečuje nielen po finančnej stránke, ale sa aj s Jozefom Uhnákom starajú o našich najmenších. Okrem trénovania, chodia s nimi na zápasy, turnaje a venujú im dosť veľa času na úkor svojho voľna.

 To by bolo v krátkosti asi všetko z tej novodobej hystórie, už spomeniem len že majstrovské zápasy a tréningy sa uskutočňujú v telocvični ZŠ. Hrávame na stoloch značky JOOLA a  našou najväčšou prioritou je výchova mladej generácie. Myslím, že sa nám to darí, momentálne máme troch chlapcov dorastencov(Trňan, Slabý, Chlebo) schopných hrať vyššie súťaže a tri deti (Tušanová,Petrík,Havran), ktoré už úspešne hrajú druhú triedu. Nehovoriac o tom, že na tréningoch detí nám pri šiestich stoloch poskakuje ďaľších dvanásť malých chlapcov.

Takže, ak by ste chceli svoje deti prihlásiť na stolný tenis radi ich privítame.

V prípade akýchkoľvek otázok, nás neváhajte osloviť.

Ak by ste nám chceli darovať 2% zo svojich daní budeme veľmi radi a už teraz Vám patrí úprimná vďaka.

 

 

 

 

 

08.02.2011

Teraz na začiatku sezóny 2011-2012 sa situácia zmenila. Niektorí hráči odpadli a keďže sme postúpili do tretej ligy , posilnili sme káder o dvoch hráčov. Daniel Goga a Jaroslav Gunár sú tí hráči, na ktorých sa najviac spoliehame a ktorí nám potiahnú našich najmenších (Jakub Trňan,Kristína Tušanová,Martina Nováková,Oliver Potocký) a dúfam že aj ostatných v klube.

Takže pre úplnosť by som Vám chcel predstaviť všetkých aktérov nášho klubu vo všetkých súťažiach.

III.liga: Goga,Miko,Gunár,Juhász

IV.liga: Jančo st.,Trňan A.,Paulík,Matoš

I.tr.okresu: Harmady A.,Slabý,Paulenka,Pusztay

II.tr.okresu: Kováč E.,Chlebo,Kováč M.,Panko

II.tr.okresu: Piatro,Uhnák,Nováková,Tušanová,Trňan J.,Potocký

Náš cieľ je postúpiť do druhej ligy a myslím si, že je to cieľ, ktorý nie je nezvládnutelný.

Chcel by som poprosiť rodičov, ktorí majú malé deti a chceli by ich prihlásiť na tento druh športu, aby neváhali. Máme kvalitných hráčov, ktorí sú ochotní sa im venovať. Vidíme to na našich najmenších ako napredujú. My starší už nestíhame za nimi. Bol by som rád a urobíme všetko s našim kolektívom pre to, aby Rybník bol liahňou mladých talentov.

 

 

29.11.2011

Priatelia. 

Naše občianske združenie žije aj iným životom , nie len súťažným. 

 

Dňa 27.11.2011 náš klub zorganizoval dobročinný turnaj v stolnom tenise na pomoc malej Renátke.
Na turnaji sa zúčastnilo štyridsať hráčov registrovaných aj neregistrovaných. Vyzbieranú sumu 1270€ si prišla osobne prevziať pani Tóbyová aj so svojou postihnutou dcérkou.
Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným darcom za peňažnú podporu , hráčsky výkon a za veľké srdce.

Osobitne chcem poďakovať Ladislavovi Cibulyovi a Jozefovi Piatrovi , ktorí darovali obzvlášť vysoké sumy.

Kiež by takýchto ľudí ako sa stretli v nedeľu 27.11.2011 v Rybníku , chodilo po svete čo najviac.

Srdečná vďaka.

 

 

 

27.12.2011

Konal sa vianočný turnaj registrovaných aj neregistrovaných hráčov v našej obci.

 

07.01.2012

Náš klub zorganizoval majstrovstvá okresu. Ohlasy boli veĺmi pozitívne.

 

Dvojhra.

1. miesto  Tuhý M.

2.miesto  Mikle G.

3.miesto   Zigo M.

Štvorhra.

1.miesto Miko N.-Juhász D. (STK Rybník)

2.miesto Zigo M.-Hlaváč P.                   

3.miesto Petráš S.-Tuhý M.                

 

18.03.2012

Dňa 18.03.2012. sa v Šahách konali MO ml.žiakov a dorastu.

Zúčastnili sa na ňom  aj naši najmladší a tu sú výsledky. 

 

Dvojhra – mladší žiaci :

1. Marek Hrabský (Šahy)

2. Kristína Tušanová (Rybník)

3. Jakub Trňan (Rybník)Štvorhra – mladší žiaci:

1. Tušanová –Trňan (Rybník)

2. Hrabský-Berkula (Šahy)

3. Potocký-Nováková (Rybník)

 

24.03.2012

 

A je to tu. Postúpili sme do druhej ligy. V sobotu 24.03.2012 po predposlednom zápase,  sa skoro všetci členovia (niektorí sa ospravedlnili) v počte 32 osôb presunulo do Levíc, kde sme tento úspech patrične oslávili. Poďakovanie patrí všetkým členom, či hrajúcim alebo nehrajúcim a ich rodinným príslušníkom za trpezlivosť a podporu.

 

 

17.04.2012

 

Stolnotenisový turnaj v Rybníku

Miestny stolnotenisový klub usporiadal v sobotu 14.apríla v telocvični ZŠ, stolnotenisový turnaj hráčov z okresu Levice, Nitra a Zlaté Moravce. Išlo o konfrontáciu účastníkov len okresných súťaží, bez účasti ligových hráčov.

Turnaj otvoril predseda klubu Emil Kováč, ktorý privítal účastníkov turnaja a poprial im veľa športového šťastia. Po privítaní poďakoval p. Jánovi Jančovi st., zakladateľovi stolnotenisového klubu v Rybníku, za dlhoročnú prácu v klube, za reprezentáciu a  priateľstvo. Keďže už nebude reprezentovať klub a obec, nakoľko sa z Rybníka odsťahoval, toto bola vhodná príležitosť na poďakovanie. Rozlúčka prebehla dosť emotívne aj napriek tomu, že pán Jančo v klube ostáva ako aktívny člen výboru.

Potom mu predseda klubu odovzdal slovo, ako riaditeľovi turnaja, aby poinformoval súťažiacich o technických záležitostiach a boj sa mohol začať.

A tu sú športové výsledky turnaja.

Na  prvom  mieste  sa  umiestnil  Minár Jozef (Čeladice) , druhé miesto Csernyanszký  Ladislav  (Demandice)  a  na  treťom  mieste  sa  umiestnil Chovan Ivan (Hosťovce).

Vo štvorhrách bolo umiestnenie následovné.

Prvé  miesto  Csernyanszký L. (Demandice) – Gyϋrky A. (SOLevice) , druhé miesto Magušin R. (08 Nitra) – Stračár P.st. (08 Nitra)  a  tretie  miesto                     Kováč P.(Volkovce) – Chovan I.(Hosťovce)

Po odovzdaní pohárov, diplomov a vecných cien, predseda STK Rybník ešte raz poďakoval účastníkom za peknú hru a bezproblémový priebeh. Podľa ohlasov po skončení turnaja, to bola vydarená akcia.

Dovoľte  mi  touto  cestou  poďakovať  starostovi  obce  Rybník, ing.Králikovi   za ceny pre víťazov a za podporu nášho športu.

  Predseda STK Rybník

 

30.9.2012

 

 

Začína sezóna 2012-2013

 

 

Máme zastúpenie vo všetkých súťažiach od druhej triedy okresu až po druhú ligu. Dovoľte mi popriať všetkým hráčom veľa športového šťastia a úspechov. Nech prichádzajúca sezóna je tak vydarená ako tá minulá.

Tu sú hráči hrajúci v jednotlivých súťažiach.

II.liga: Gajdoš Martin,Goga Daniel,Gunár Jaroslav, Miko Norbert

III.liga: Slovák Pavol ml. , Krčmárik Peter, Juhász Dávid, Drobný Jakub

IV.liga: Pericht róbert ml. , Paulík Ivan, Trňan Adam, Matoš Miroslav, Tonkovič Markus

V okresných súťažiach hrajú: Slabý Dian, Harmady Anton, Pusztay František, Taliga Ján, Panko Gabriel, Kováč Emil, Chlebo Michal, Tušanová Kristína, Piatro Jozef, Uhnák Jozef, Trňan Jakub, Nováková Martina, Potocký Oliver, Kalina Lukáš, Potocký Ján, Havran Miroslav, Dukát Dávid

Predseda STK Rybník

 

                Prichádzajú prvé úspechy našich mladých stolných tenistov.

Dňa 8.12.2012 na turnaji mladších žiačok vo Valalikoch pri Košiciach sme mali zastúpenie aj my. Reprezentovali nás Kristína Tušanová a Martina Nováková. Úspešnejšia Kristína suverénne vyhrala skupinu a všetky zápasy skončili na nulu. Aj v kvalifikácii porazila domácu hráčku 3:0. V ďaľšom zápase o postup do prvej dvadsiatky porazila hráčku z Michaloviec tiež 3:0. Avšak ďaľší zápas v pavúku s hráčkou z Topolčian prehrala 3:1 a umiestnila sa v silnej konkurencii 51 hráčok na výbornom 17-20 mieste. Je to doteraz jej najväščí úspech a my len budeme držať palce aby to bolo vždy lepšie a lepšie. Gratulujeme!!!

                                                                                    Predseda STK Rybník.

 

 

 

Dňa 26.12.2012 v telocvični ZŠ, STK Rybník zorganizoval vianočný turnaj v stolnom tenise. Tu sú výsledky.

                                                                                        Registrovaný

                                                                                1.miesto: Dian Slabý

                                                                                2.miesto: Róbert Pericht

                                                                                3.miesto: Kristína Tušanov

                                                                                        Neregistrovaný

                                                                                1.miesto: Daniel Jahôdka

                                                                                2.miesto: Patrik Ižold

                                                                                3.miesto: František Vyskočil

                                                                            Zmiešaná štvorhra

                                               1.miesto: Róbert Pericht,Daniel Jahôdka

                                               2.miesto: Kristína Tušanová,Emil Kováč

                                               3.miesto: Dian Slabý,Dávid Dukát

                                                                         Predseda STK Rybník.

 

 

                                                                  

11.01.2013  

Ako sa systematicky likviduje stolný tenis v Rybníku.

Začalo to už dávnejšie, ale myslel som si, že je to len závisť pre to, aké  úspechy dosahujeme. Trocha ma to hnevalo, lebo celý realizačný tím venuje množstvo svojho voľného času a niektorí aj svoje peniaze, aby sa dosahovali výsledky také aké sú.

 Druhé sklamanie prišlo po novom roku, keď sme sa nevedeli dostať do telocvične. Z vnútra bol zastrčený kľúč na príkaz pána riaditeľa ZŠ.

Po búrlivej debate a následnom dohovore so starostom Ing.Králikom a riaditeľom školy PaeDr.Mladým o podmienkach, za akých budeme navštevovať školskú telocvičňu, za účelom tréningov a majstrovských zápasov, sme si naivne mysleli, že už bude konečne pokoj a môžme v pohode vykonávať športovú činnosť. Ani nie po týždni však nastalo vytriezvenie. V piatok 11.1.2013 sa v telocvični ZŠ v Rybníku hrali hneď tri majstrovské zápasy. STK Rybník "D"- STK Jur n/ Hronom, STK Rybník "E" - STK Ipeľský Sokolec a STK Rybník "F" - STK Kalná n/Hronom. Piatky máme telocvičňu k dispozícií od 17:30 do 20:30 hod. O 20:45, keď sme skladali stoly a hostia sa poberali domov, prišiel pán, ktorého meno neviem, s papierom v ruke a začal, že čo tu robíme a mali sme končiť o 20:30 a má príkaz od riaditeľa školy že v telocvični po 20:30 hod. nebude ani noha. Môžem Vám povedať že som pokojný človek ale toto ma nahnevalo. Mal som pred pol deviatou požiadať hráčov, aby prerušili zápas, lebo čas vypršal?  Veď je to choré. Odchádzali sme znechutení a frustrovaní. V hneve padali ostré slová aj s návrhmi skončiť v Rybníku so stolným tenisom. 

Pýtam sa kompetentných. Pána riaditeľa ZŠ, ale hlavne pána starostu. Chcete mať stolný tenis v Rybníku alebo nie? Robíme to hlavne pre deti. Nie je nič jednoduchšie ako s tým skončiť a mať konečne pokoj.

Na  deň   3.5.2013  zvolávam mimoriadnu  členskú schôdzu  občianskeho  združenia , kde abdikujem na funkciu predsedu STK Rybník.

Členovia STK rozhodnú o zániku alebo ďaľšom pôsobení občianskeho združenia. 

Predseda STK.

                                                                                                              (Termín schôdze sa zmenil na 27.4.2013)                     

 

Dňa 18.01.2013 sa uskutočnil ples športovcov. Pre zdravotné problémy som sa ho nemohol zúčastniť, ale z nezávislých zdrojov som sa dozvedel že mal veľký úspech. Hudba hrala nad rámec dohodnutého času a tombola (automatická práčka, mikrovlnka,tablet a mnoho ďaľších cien) boli tiež dôvodom k spokojnosti.

Touto cestou sa chcem poďakovať  Daniele Trňanovej, Karin Chlebovej a ich rodinným príslušníkom, Jankovi Potockému a všetkým, ktorí sa nejakým spôsobom pričinili k zdarnému priebehu tejto akcie. Ešte raz vďaka.

Predseda STK.

 

 

Dňa 16.03.2013 sa v telocvični ZŠ konal rozhodujúci zápas II.ligy medzi domácim STK Rybník a Lokomotívou Bánov. Skončil víťazstvom domáceho družstva 10:8 a teda postup do I.ligy je viacmenej istý. Po zápase sme sa všetci členovia, ako aj hostia, stretli v miestnej reštaurácií na oslave postupu .

Za účasti "veselých chlapcov" z V.Kozmáloviec nálada gradovala až do druhého dňa.

Poďakovanie patrí všetkým zainteresovaným.

                                                                Predseda STK.

 

 

 

Priatelia.

Skôr ako napíšem článok o tom , ako sa vydarila akcia zo dňa 06.04.2013 - majstrovstvá okresu ,  ktoré spoluorganizoval náš klub,  dovoľte mi zagratulovať nášmu družstvu z II.ligy k definitívnemu postupu do prvej ligy. Pred poslednými dvoma zápasmi s Hontianskymi Trsťanmy a Šahami sme s plným počtom bodov bez prehry a môžeme si dovoliť aj nejakú tu prehru. Ale dúfam, že sa to nestane.

No a teraz k spomínaným majstrovstvám okresu. Ukázalo sa , že  v Rybníku  je stolný tenis na dobrej ceste . Veď tu sú výsledky.

V jednotlivcoch vo finále nastúpili oproti sebe dvaja Rybničania. Noro Miko a Dávid Juhász. Bolo to vyrovnané stretnutie, ktoré skončilo až po päť setovej bitke 3:2. V poslednom rozhodujúcom sete za stavu 14:12 sa stal víťazom Noro Miko.

O tretie miesto bojovali Rudo Szekely z Levíc a Marek Mišík (prekvapenie turnaja) z Novej Bane. Víťaz bol Rudo Székely tiež po vyrovnanom zápase 3:2.

Vo štvorhrách zvíťazili Székely-Mikle(Levice) pred Rybničanmy Miko-Juhász a Piatrik(Levice)-Drobný(Rybník).

Poďakovanie patrí členom Okresného stolnotenisového zväzu a Vendovi Lúpalovi za aktívnu spoluprácu. 

Gratulujem víťazom a ďakujem všetkým  za účasť na vydarenej akcii. 

Predseda STK.